Hakkımızda

Biz kimiz?

Çeşitli alanlarda derinlemesine, bazı alanlarda ise kelam edecek kadar bilgi sahibi ancak her daim yanılabileceğini kabul ederek kendilerini geliştirmeye çalışan, dünyayı ve gündemi takip ederken farklı alanlardaki bilgileriyle yaratıcı açıklamalar getirmeye gayret gösteren bir grup meraklı insanız. Her bizimiz farklı alanlarda ihtisas ve tecrübe sahibi olduğumuz için, gücümüzü esasen birlikteliğimizden almaktayız.

Nasıl mı?

Kimimizin akademisyen, kimimizin özel sektörde yönetici, kimimizin finans sektöründe uzman, mühendis, hukukçu olarak var olduğu multidisipliner NKONUŞTUK oluşumuyla.

Peki nedir bu multidisipliner yapı?

 Meşhur fil analojisinde anlatıldığı şekliyle; bir grup kör insandan elleriyle dokunarak hayatlarında hiç görmedikleri bir hayvan olan fili tarif etmeleri istenmiş. Kimisi filin bacağına dokunup “Fil çok kalın bir sütundur” derken, hortumuna dokunan kimisi “Fil uzun ve esnek bir hortumdur.” demiş. Velhasılıkelam, ele aldığımız olgu ve olaylardaki “fil”i, sarih bir biçimde takipçilerimizin önüne koyabilmektir niyetimiz.

Aristoteles’in “bütün, bileşenlerin toplamından fazladır.” sözünde değindiği gibi, bir araya geldiğimizde yarattığımız sinerji  ve tahlil çabamız ile bizi takip edenlerin olgu ve olaylara farklı bakış açılarından bakmasını sağlamaktır niyetimiz.

Farklı fikirlerin demokratik zeminlerde, kılıçları kınlarından çıkarmadan da saygı çerçevesinde çarpışabileceğini gösterebilmektir niyetimiz.

Levent Kırca’nın dediği üzere: “Niyetimiz kimseyi kırmak değildir, şuradakini buraya koymak değildir.” Hayat ve insanlık gibi çok çeşitli konulara kafa yoran ve analizlerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan bir grup insanız. Sait Faik “Yazmasaydım çıldıracaktım.” der; biz de “Paylaşmasaydık çıldıracaktık!” diyoruz ve takdiri sizlere bırakıyoruz.

iletisim@Nkonustuk.com

%d blogcu bunu beğendi: